Marianne maakte deze foto gisteren van Aprille, op haar 60e zwangerschapsdag. De volgende nacht was Aprille erg onrustig, en om 09.10 werd ik gebeld omdat zij begon te hijgen en opeens persweeën had.
Aprille had besloten om haar pups op dag 61 ter wereld te brengen, net als haar moeder Megan drie jaar geleden. En a.s. oma Megan was vandaag zeer begaan met haar kind en het geboorteproces….
Ik liet snel mijn honden uit en bracht ze naar mijn moeder, waarna ik (een beetje te hard) richting Ewijcksluis reed om vooral niets te missen. Om 10.00 uur kwam ik aan en al snel werd er een vruchtblaas zichtbaar.
Het eerste pupje dat werd geboren is een beige meisje van 286 gram. Een pootje zat naar boven gevouwen en een pootje naar onderen.
Maar het verliep heel soepel, wanneer je bedenkt dat zij de weg moest banen voor de rest. Ze gleed om 10.20 uur naar buiten en kreeg haar rode bandje om.
Al na vijf minuten diende nummer twee zich aan: een beige reutje met een witte bles, ook 286 gram. Hij kreeg het blauwe bandje om. Tien minuten later volgde nog een effen beige teefje van 282 gram; zij kreeg het lila bandje om.
Vijfentwintig minuten later volgde het eerste bonte teefje.
Met haar 228 gram een lichtgewichtje vergeleken bij de eerste drie, maar zo ontzettend levendig! Zij draagt nu het turquoise bandje.
Tussendoor was er even pauze voor Aprille; tijd voor gekookte kip in bouillon, en later nog wat vla met wat druivensuiker.
Anderhalf uur later verscheen er weer een vruchtblaas, met het staartje eerst; het beige effen teefje van 265 gram kwam om 12.30 uur ter wereld in stuitligging en kreeg een groen bandje om.
Een foto van het afnavelen; teefje groen is hier nog via de navelstreng verbonden aan de placenta. Met twee kochers wordt de verbinding afgeknepen en daartussen knippen we de navelstreng door.
Oma Megan kon het niet laten; ze moest steeds even spieken over de rand van de werpkist.
Een uur later kwam als hekkensluiter het tweede bonte teefje ter wereld, hier zit zij nog helemaal in het vlies. Ze weegt 262 gram en draagt nu het okergele bandje.
Aprille kijkt ons aan alsof ze nooit anders heeft gedaan. Zo rustig heeft ze deze klus geklaard, wat een topmeisje. Alle pups zijn levendig en begonnen direct na hun geboorte bij haar te drinken.
Vijf teefjes en een reutje in de werpkist……Megan kreeg vijf reuen en een teef, dus samen zorgen ze statistisch voor een 50% / 50% verdeling. We zijn enorm blij met hoe de geboorte van deze zes pups is verlopen. Ze zijn wat minder zwaar dan de zes die Megan kreeg, en dat was voor kleine Aprille eigenlijk wel een zegen.
Megan keek hier voorlopig voor het laatst over het randje…. Aprille liet haar weten dat oma nu nog niet welkom is, dus er staat voor de rust even een hekje om de werpkist heen.
De komende drie weken zijn de pups nog volledig afhankelijk van Aprille’s moedermelk. Het is belangrijk dat er rust en sereniteit heerst in de werpkist.
Morgen maken we foto’s van de individuele pups, en de komende acht weken volgt zoals vanouds wekelijks een uitgebreid verslag van het wel en wee van Aprille en haar zestal.
Ohhhh wat leuk! Van Harte Gefeliciteerd Marianne en Monique en moeder Aprille natuurlijk met dit mooie nest! Ik ga het proces de komende dagen lekker volgen!
Van harte gefeliciteerd! Wat een prachtige pups en wat een geweldige moeder! Mijn complimenten voor uw mooi verzorgde site en de prachtige verhalen en foto’s die erop te vinden zijn.
Geweldig, al die foto’s ! Geniet ten volle van het nestje !
Zo een fijn aantal én wat lichtere hondjes dan het nest van Megan.
Proficiat!
Wat een mooi nest!
Proficiat met het mooie nestje vol pupsel plezier aan iedereen. Wat een prachtig begin , geniet er ten volle van !
Ik wacht weeral vol spanning af op de volgende reportage
What a beautiful litter, I wish you the very best with them. Clever Aprille having them in the daytime!
Prioficiat met dit prachtige nestje, alles van drie jaar geleden komt weer helemaal terug bij het zien van deze blog. Er zullen weer veel toekomstige eigenaars de dagen aftellen om langs te komen.
Van harte gefeliciteerd met dit prachtge D nest. Super leuk om dit alles zo te zien.
Heerlijk dat ze allemaal veilig geland zijn aan de andere kant, en prima gewichten, nix mis mee. Hoop dat alles voorspoedig verder gaat en verheug me op de foto’s…en dames..proficiat met een prachtige gebeurtenis!
Wat fijn Monique dat je er optijd was , om ook dit prachtige nest geboren zien worden. Gelukkig kon ze het prima zelf en konden jullie genieten van al dit moois . Heel veel geluk ,plezier en succes de komende weken …
Provisiat Monique.
Mooi nieuws en wat fijn dat alles zo goed is gegaan.
Geniet van de kleintjes .😚
Gefeliciteerd met het prachtige nest!
Verliefd op de twee bonte teefjes❤
Prachtig ..volg het op de voet!
Zo ontroerend mooi!
Veel geluk, plezier en voldoende nachtrust 🙂 samen in de komende weken!
Zo ontroerend mooi!
Veel geluk, plezier en voldoende nachtrust 🙂 samen in de komende weken!
Gefeliciteerd
Zijn er nog pups beschikbaar ?
Gr marc
Hallo
zijn er nog pups beschikbaar en zoja welke?
Mvg brecht
Wat een leuk, mooi, levendig nestje. Geniet ervan!
Een late reactie vanwege onze vakantie. Van harte gefeliciteerd met de voorspoedige geboorte van Aprilles zes pups.
5 meiden en 1 jongen. Geweldig, nu kunnen jullie rustig een keuze maken.
Dikke kus . Elly
Wat een prachtig nestje! Proficiat!