Ach ach die arme Jewel; toen ik haar om drie uur vanmiddag ophaalde bij mijn moeder, dacht ze nog dat ze in haar eentje met mij mee ging op een fun uitje. Eenmaal in Amsterdam begon het langzaam te dagen….. hier zijn we eerder geweest, voor een kweekje!
Om half vijf was het Jewel’s beurt in het MCD in Amsterdam. Haar operatie was helemaal aan het eind van de dag gepland, omdat honden die mogelijk nog een bacterie bij zich dragen extra voorzorgsmaatregelen vergen in het MCD – ze zijn daar als de dood voor het in huis halen van bacteriën en zorgen ervoor dat alles extra wordt ontsmet na de operatie. Jewel mocht bijvoorbeeld ook geen stap op de vloer zetten daar; ze werd buiten op de brancard gezet en zo door het pand gereden.
Hier is Jewel zojuist op de operatietafel geheveld. Eerst is er nog een röntgenfoto van haar voet gemaakt, daarna werd ze klaar gemaakt voor de operatie en werd ze onder zeil gebracht. Daar was ik bij, zoals vorig jaar ook bij Chloe.
Hier ligt ze inmiddels op haar rug, onder een warmtedek, het infuus is aangebracht, de beademingsslang zit in de keel, en de te opereren poot hangt in de lucht. Die werd daarna grondig met betadine bewerkt.
Ondertussen had mezelf geïnstalleerd in de uitslaapkamer die grenst aan de OK’s. Zo’n uitslaapbank heeft de perfecte hoogte om als bureau te gebruiken; met m’n laptop en ordner heb ik de operatietijd benut om wat bankafschriften van de whippetclub te verboeken. Er werd een kopje thee gebracht… het leek wel net een echt kantoor, maar dan met een heel bijzonder uitzicht ;>)
Want als ik opzij keek, zag ik een paar meter bij mij vandaan door het glas de vorderingen van de operatie. Ik had het best wel van dichterbij willen zien; ik heb er denk ik weinig moeite mee. Mijn camera lag helaas thuis, maar gelukkig zat de Blackberry wel in mijn tas.
Het zoeken was naar het nylon koordje dat Jewel’s teenkootjes bij elkaar hield. Het was in stukken gebroken, door de infectie in combinatie met de beweging.
Na een uur prutsen tussen het woekerende botweefsel waren de nylon stukjes eindelijk gedemonteerd.
In de uitslaapkamer. Altijd weer een opluchting, als je diertje langzaam bij komt en zelf ademt.
Overmorgen gaan we nog eens terug naar Amsterdam, voor de verbandwissel. Ze moet twee weken zo min mogelijk lopen, want het is de bedoeling dat die teen gefixeerd raakt, door nieuw aan te maken botweefsel. Daarna moet Jewel nog vier weken aan de riem blijven. We zetten haar volgende week gewoon lekker naast ome Cor op de bank als we gaan wandelen, wanneer we met z’n allen op vakantie zijn in Frankrijk!
Heeeeeeeeeeeeel veel beterschap en nog veeeeeeeeeeeeeel meer knuffels aan je kleine meisje die zich vast weer heel dapper gaat gedragen als ze wakker wordt en opeens een geel voetje ziet. Het kaarsje blijft gewoon branden hier voor een spoedig maar vooral perfect herstel. Wat heeft ze toch een ontzettende mazzel dat haar mandje bij jou staat. Chapeau Mo!
Wel, ome Cor voelt zich dan niet alleen en Jewel ook niet. Gaan jullie naar Marnay, bij Georgine, doe haar dan de hartelijke groeten van mij. Ik ben erg benieuwd hoe jullie het daar zullen hebben, maar het verblijf en ontvangst zal fijn zijn. In ieder geval een heeeeel gezellige en ontspannende vakantie.
Hoi Noor, ja, we gaan inderdaad naar Georgine, met z’n negenen en elf whippets. Ik ben heel benieuwd naar die plek, en we zullen Georgine zeker de groeten van jou doen!
Ach gos, arme meid.
heel veel succes voor Jewel ! Hopelijk kan ze toch een beetje van een fijne vakantie genieten.
Heel veel beterschap voor Juwel! Ik duim mee dat al die narigheid met die voet nu achter haar/jullie ligt en dat het vanaf hier alleen maar beter zal gaan.
Ach die lieve Jewel. Hoop dat ze weer heel snel opgeknapt is van haar “uitstapje”! Sterkte!
Fijn dat ze alle draadjes hebben kunnen vinden, wat een gepriegel zal dat geweest zijn in dat dunne pootje.
Ja volgens mij hebben chirurgen nachtmerries over feestende bacterien in hun OK. Het is maar goed dat ze zulke goede voorzorgsmaatregelen nemen. ( ik heb in mijn opleiding ook heel wat geschrobt en geboend op de OK daar waren toen nog geen schoonmaak bedrijven voor, dat waren wij).
Geef Jewel een knuffel van ons, wat heerlijk dat ze naast ome Cor kan liggen als jullie aan de wandel zijn.
Gelukkig is de nylon troep er nu uit. Dat het nu maar mooi geneest. We gaan het haar zo aangenaam mogelijk maken in Frankrijk. Hopelijk vindt ze het niet te erg als we op wandeling vertrekken zonder haar. Ze zal wel iets lekkers krijgen van je mam en ome Cor
Wat is dat allemaal. 😦
Hoi Filip, het gaat nog steeds om dit verhaal, van 13 juni: https://saltysands.wordpress.com/2012/06/13/tamme-tijden-maar-niet-heus/
Veel beterschap voor Jewel!!!
Arme Jewel ich kann zwar nicht verstehen was genau passiert ist aber wenn eine OP nötig war dann war es nichts harmloses. Ich wünsche der süßen Maus schnelle und gute Besserung!
LG
Sabine und Co
Beterschap aan Jewel…en een dikke beterschapsknuff..XX.
Hoe gaat het nu met haar pootje..??
Heel veel beterschap gewenst voor Jewel.